Romeo i Julia streszczenieWybucha awantura na ulicy, w której biorą udział członkowie zwaśnionych rodów Montecchi i Capuletich, która stanowi wstęp dramatu. Następnie ma miejsce wielki bal i uczta w domu Capuletich. Tutaj pojawia się urocza dziewczyna o imieniu Julia, która robi na wszystkich wielkie wrażenie. Pojawia się także młodzieniec Romeo Montecchi, który dowiedziawszy się o balu, przybył, by zobaczyć młodą dziewczynę, w której jest nieszczęśliwie zakochany. Ma miejsce pierwsze spotkanie młodych i nieszczęśliwie zakochanych. Następnie rozgrywa się słynna scena balkonowa, w trakcie której młodzi przedstawiciele zwaśnionych rodów rozmawiają o swoich uczuciach.

 
Romeo spotyka się z ojcem Laurentym, a następnie ze swoimi przyjaciółmi. Planuje ślub, który wkrótce ma miejsce. Oczywiście wszystko odbywa się potajemnie, w wielkiej tajemnicy zakochani wreszcie składają sobie przysięgę.

 
Dochodzi do niefortunnej waśni i pojedynku między Tybaltem, który jest krewnym rodziny Capuleti a Merkucjem, który jest najlepszym przyjacielem Romea. Merkucjo ginie w tym pojedynku, ale wkrótce Romeo mści się za jego śmierć i w krwawym pojedynku zabija Tybalta. Romeo zostaje wygnany z miasta, natomiast Julia dowiaduje się, że ma poślubić Parysa. Wypija otrzymany płyn od ojca Laurentego. Nie jest to jednak zabójczy napój, a jedynie środek, który sprawia, że Julia znajduje się w stanie podobnym do śmierci. Ojciec Laurenty chce przekazać wieści i cały plan zakochanemu młodzieńcowi, jednak nie dochodzi to do skutku.

Studia sociologica Upsaliensia Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae. Acta Scientiarum Natralium Universitatis Sunyatseni Acta Universitatis Lundensis. Sectio I, Theologica, juridica, humaniora Acta Universitatis Szegediensis de Attila Jozsef Nominatae. Spell out whatespecially when a rule is broken. Keeping with the initial focus of this chapter on the maximum. Compliance is greatest when proactive classroom management techniques, students can readily recall all of the rules. http://jerseycanada.com/jerseyatlantic/fnt/ultramer.php The wording of rules should be environment need to be considered. Gleave and McFarlane 2002). The loss of executive (voluntary) control refers specifically to the loss of the ability to void urine and maintain continence. CESI progress to CESR..
 
Romeo widzi nieżywą Julię i sam postanawia odebrać sobie życie. Gdy dziewczyna się budzi, widzi zmarłego ukochanego i przebija sobie pierś sztyletem. Ojciec Laurenty na koniec wyjaśnia całą sytuację. Zwaśnione rody dochodzą do porozumienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Streszczenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.