Plan wydarzeń jest niezwykle istotny

Podczas lektury każdej książki dość dużo zauważamy. Jednak już po krótkiej chwili nie pamiętamy prawie nic. Sposobem na takie problemy na każdym etapie edukacji jest tworzenie planu wydarzeń każdej książki, dzięki czemu zawsze będzie można odświeżyć swoją pamięć.

 
Najlepiej co pewien czas przerywać lekturę i zapisywać w punktach co się wydarzyło. Od razu zapisujmy także miejsca i bohaterów, gdyż bardzo nam to później wszystko ułatwi. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie sobie konkretnych zasad, na przykład to, że po każdym rozdziale zaczynamy zapisywać wydarzenia, jakie miały miejsce. Później, po przeczytaniu każdej książki można je dowolnie podzielić na te ważniejsze i poboczne. W ten sposób możemy stworzyć zarówno ramowy, jak i szczegółowy plan wydarzeń, dzięki czemu będzie to dla nas doskonała pomoc w każdej sytuacji.

 
Dobrze napisany plan wydarzeń będzie doskonałym przypomnieniem nie tylko przed klasówką czy kolokwium, ale także przed ważnymi egzaminami czy maturą, dlatego warto się postarać i w ten sposób czytać wszelkie swoje lektury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.