Siłaczka streszczenie

Miejscem rozgrywania się akcji jest Obrzydłówek, już sama nazwa jest znacząca w tej opowieści. W miejscowości tej pojawia się nowy lekarz, który bezinteresownie zaczyna pomagać osobom biednym i potrzebującym. Niestety wkrótce popada w konflikt z aptekarzem oraz w swoistą nostalgię. Ma wiele przemyśleń dotyczących sytuacji, jaka się rozgrywa.

 
Wkrótce zostaje poproszony o pomoc młodej nauczycielce, która zachorowała. Lekarz wyrusza z jednym z chłopów do chorej. Niestety diagnoza nie jest pocieszająca. Lekarz rozpoznaje tyfus, niezbędne są odpowiednie lekarstwa i to w krótkim czasie. Lekarz jednocześnie rozpoznaje nauczycielkę, jest to jego dawna miłość Stasia Bozowska, zapomniane uczucia powracają w tej chwili.
Chłop zostaje wysłany po lekarstwa dla umierającej nauczycielki, jednak długo nie wraca. Zmartwiony doktor postanawia sam wyruszyć do apteki. Po wielu różnych niedogodnościach, lekarz wreszcie wraca do swojej ukochanej, niestety jest już za późno. Stasia nie żyje. Lekarz pokonuje samotnie drogę powrotną i zatapia się w smutku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Streszczenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.